B&C 15TBW100 8 Ohms
B&C 15TBW100 8 Ohms subwoofer; Power handling: 1500 W RMS, 3000 W peak; Cone diameter: 15"; Voice coil: 4"; Impedance: 8 ohms; Sensitivity: 96 dB/W; Resonance frequency: 39 Hz; Diaphragm material: Paper; Magnet material: Neodymium; Frequency response: 40 - 1000 Hz; Dimensions (W x H x D): 393 x 393 x 199 mm; Weight: 12,2 kg
Available since April 2026
Item number 641711
Sales Unit 1 piece(s)
Impedance 8 Ohms
Load Capacity 3000 W